Masa, Siła, Spalanie, Suplementy, Wytrzymałość

LevroAminoSurge

Produkt dostarczający aminokwasy białkowe, na bazie BCAA i L-glutaminy

Recommended for:

LevroAminoSurge to wysoce zaawansowany preparat aminokwasowy. Każda porcja dostarcza przede wszystkim: 5 g L-glutaminy, 2,5 g L-leucyny, 1,25 g L-izoleucyny oraz 1,25 g L‑waliny. Produkt został uzupełniony kompleksem dodatkowych 12 aminokwasów egzogennych i endogennych.

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych (BCAA) należą do aminokwasów egzogennych, czyli takich, których organizm sam nie potrafi syntetyzować i musi otrzymywać je z zewnątrz wraz z pożywieniem. Aminokwasy te są szczególnie istotne w diecie ciężko trenujących sportowców dyscyplin siłowych. Badania pokazują korzystny wpływ aminokwasów na regenerację powysiłkową mięśni oraz syntezę białek mięśniowych[1].

Produkt polecany osobom aktywnym fizycznie do stosowania w okresie okołotreningowym oraz wszystkim jako uzupełnienie diety w aminokwasy.

[1] Yoshiharu Shimomura et al., Exercise promotes BCAA catabolism: effects of BCAA Supplementation on skeletal muscle during exercise, the Journal of nutrition 2004.

L-GLUTAMINA
L-glutamina jest amidem kwasu glutaminowego i jest niezbędna organizmowi człowieka jako podstawowy składnik białek. Ze względu na to, że glutamina jest syntezowana w organizmach żywych z kwasu glutaminowego, nie jest ona aminokwasem egzogennym i nie musi być obecna w pożywieniu. W warunkach fizjologicznych glutamina odgrywa kluczową rolę w metabolizmie azotu i amoniaku. Toksyczny amoniak powstający w przemianach aminokwasów w różnych tkankach jest asymilowany przez jego reakcję z kwasem glutaminowym, prowadząc do powstania glutaminy. Stanowi ona zatem rodzaj ,,magazynu’’ amoniaku, który jest „odzyskiwany” poprzez przekształcenie tego aminokwasu z powrotem do kwasu glutaminowego. Glutamina ponadto, uczestniczy w syntezie puryn, pirymidyn oraz wielu innych aminokwasów. Może także stanowić substrat do tworzenia glukozy w procesie glukoneogenezy, w wypadku niedostatecznej dostępności innych substancji energetycznych i wówczas pobierana jest wraz z alaniną z tkanki mięśniowej. Glutamina jest niezbędna w procesie powstawania glutationu – wewnątrzustrojowego przeciwutleniacza. Glutation – jako naturalny antyoksydant stabilizuje błony organelli komórkowych oraz hamuje uwalnianie enzymów katabolicznych, ułatwia syntezę białka i sprzyja tworzeniu dodatniego bilansu azotowego.BCAA
BCAA to aminokwasy o rozgałęzionych łańcucha bocznych, w skład których wchodzą L‑leucyna, L‑izoleucyna oraz L‑walina.L-LEUCYNA
L-leucyna to aminokwas egzogenny, który organizm musi otrzymywać wraz z pożywieniem. Naturalnie występuje w produktach mięsnych, jajach i rybach oraz w pokarmach roślinnych. To jeden z najważniejszych aminokwasów dla organizmu człowieka a szczególnie sportowca. Ma uniwersalne zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych i na każdym poziomie zaawansowania. Stosowanie suplementów zawierających leucynę jest priorytetem potreningowym. Bez odpowiedniej ilości aminokwasów synteza białek mięśniowych nie może mieć miejsca.L-IZOLEUCYNA
L-izoleucyna to aminokwas egzogenny, izomer leucyny, który musi być dostarczany do organizmu wraz z pożywieniem, ponieważ organizm sam nie potrafi go syntezować. Występuje naturalnie w produktach zawierających białko, między innymi w migdałach, orzechach, mięsie i przetworach mięsnych, jajach oraz nabiale. Jest uniwersalnym aminokwasem okołotreningowym. Izoleucyna może stanowić alternatywne źródło energii przy niewystarczającej dostępności glukozy i/lub kwasów tłuszczowych, np. w czasie intensywnego wysiłku, a bezwzględnie jest niezbędna w procesie syntezy białek. Suplementacja izoleucyną ma na celu zwiększenie puli wolnych aminokwasów w ustroju, co ma zabezpieczać mięśnie przed rozpadem dla potrzeb energetycznych. Jednocześnie jako element strukturalny białek, aminokwas ten może być wykorzystany do syntezy białek de novo, co będzie wpływało na proces regeneracji po treningowej i warunkowało proces naprawy uszkodzonych tkanek.

L-WALINA
L-walina to aminokwas egzogenny, który bierze udział w syntezie białek mięśniowych, a także w procesie wytwarzania energii. Walina jest wykorzystywana przez organizm na potrzeby energetyczne zwłaszcza w okresie silnego stresu np. w czasie znacznego obciążenia wysiłkiem fizycznym. Dostarczanie dodatkowej ilości aminokwasu z zewnątrz zwiększa pulę wolnej waliny w ustroju co w założeniu ma ochronić mięśnie przed rozpadem dla potrzeb energetycznych i jednocześnie wspomóc późniejszą regenerację mięśni z wykorzystaniem dostarczanych z zewnątrz aminokwasów.

KOMPLEKS AMINOKWASOWY
Kompleks aminokwasowy to pozostałe aminokwasy endo i egzogenne, które wraz z glutaminą i BCAA stanowią aminokwasy białkowe, czyli takie, które są niezbędne do syntezy białek ustrojowych.Spożywanie aminokwasów, w przeciwieństwie do białek będących produktami złożonymi, nie wiąże się z koniecznością trawienia produktu. Po spożyciu aminokwasy mogą być wchłonięte ze światła jelita do krwiobiegu i dalej bezpośrednio dostarczane do pracujących mięśni, co ogranicza czas i wydatek energetyczny organizmu już obciążonego treningiem. Podstawowym przeznaczeniem spożywanych białek i aminokwasów jest ich wykorzystanie w procesach anabolicznych do syntezy białek organizmu, zarówno nowych jak i naprawy już istniejących, które uległy uszkodzeniu wskutek intensywnych treningów.

 

LevroAminoSurge można polecić w połączeniu z następującymi produktami:

LevroAminoSurge + LevroArmour + LevroTest + LevroCrea + LevroPump + LevroIsoWhey + LevroSupremeBar

Połączenie tych wszystkich produktów to kompleksowe rozwiązanie w cyklu budowy siły i masy mięśniowej u sportowców wszystkich dyscyplin sportowych, a szczególnie sportów siłowych oraz siłowo-wytrzymałościowych.

Pobierz

Zmieszać 3 miarki proszku (17 g) z 250 ml wody. Wypić 1-2 porcje dziennie (przed i/lub po treningu).

Uwagi: Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Produkt nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Porcja: 3 miarki (17 g)

Ilość porcji w opakowaniu: 29

Zawartość składników aktywnych w: 17 g 34 g
L-glutamina 5000 mg 10000 mg
Kompleks BCAA 2:1:1, w tym: 5000 mg 10000 mg
L-leucyna 2500 mg 5000 mg
L-izoleucyna 1250 mg 2500 mg
L-walina 1250 mg 2500 mg
Kompleks aminokwasowy, w tym: 5000 mg 10000 mg
Glicyna 2200 mg 4400 mg
L-alanina 2100 mg 4200 mg
L-seryna 250 mg 500 mg
L-tyrozyna 80 mg 160 mg
L-fenyloalanina 80 mg 160 mg
L-asparagina 70 mg 140 mg
L-arginina 70 mg 140 mg
L-treonina 50 mg 100 mg
L-histydyna 30 mg 60 mg
L-prolina 30 mg 60 mg
L-lizyna 20 mg 40 mg
L-metionona 20 mg 40 mg


Składniki:
L-glutamina, kompleks instanizowanych aminokwasów BCAA (L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina), kompleks aminokwasowy (glicyna, L-alanina, L-seryna, L-tyrozyna, L-fenyloalanina, L-asparagina, L-arginina, L-histydyna, L-prolina, L-lizyna, L-metionina), aromaty2,6, aromat1,3,4,5, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), koncentrat soku z czerwonego buraka3,4,5, substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), substancje słodzące (sukraloza, acesulfam K), barwnik (E160a1,2, E1633, E1324).

Dotyczy tylko smaku: pomarańcza1, cytryna-mango2, granat3, czarna porzeczka-ananas4, malina5

Uwagi: Zawiera substancje słodzące.