Masa

LevroLegendaryMASS

Odżywka węglowodanowo-białkowa typu gainer

Recommended for:

Kup Levro Legendary Mass 6800 gkoszyk

LevroLegendaryMass to produkt typu „gainer”, który dostarcza węglowodany w postaci łatwo przyswajalnej maltodekstryny oraz wysokiej jakości białko w postaci kompleksu białkowego, w którego skład wchodzi 5 różnych źródeł białka:

  • koncentrat białek mleka
  • koncentrat białka serwatkowego Carbelac®
  • izolat białka serwatkowego Isolac®
  • hydrolizat białka serwatkowego Optipep®
  • hydrolizowana kazeina PeptoPro®

Węglowodany i białko to podstawowe składniki odżywcze istotne w diecie każdego ciężko trenującego sportowca. Węglowodany przyczyniają się do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania mięśni (skurczu) po bardzo wytężonym lub długotrwałym wysiłku fizycznym prowadzącym do zmęczenia mięśni i wyczerpania zapasów glikogenu w mięśniach szkieletowych. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania węglowodanów ze wszystkich źródeł, przy łącznym spożyciu wynoszącym 4 g na kg masy ciała, w dawkach przyjmowanych w ciągu pierwszych 4 godzin po bardzo wytężonym lub długotrwałym wysiłku fizycznym, prowadzącym do zmęczenia mięśni i wyczerpania zapasów glikogenu w mięśniach szkieletowych i nie później niż 6 godzin po takim wysiłku. Białko natomiast przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej, przyczynia się do utrzymania zdrowych kości, dlatego też powinno zostać włączone do planu dietetycznego każdego sportowca.

Spożywanie białka w połączeniu z maltodekstryną jest polecane dla sportowców wytrzymałościowych, jak również dla tych którzy, chcą zwiększyć masę mięśniową. Badania sugerują, że spożywanie białka w połączeniu z maltodekstryną poprawia wchłanianie białek w organizmie[1].

Produkt przeznaczony jest dla intensywnie trenujących sportowców, których celem jest zwiększenie masy i siły mięśniowej.

[1] Hida A, Hasegawa Y, Mekata Y, Usuda M, Masuda Y, Kawano H, Kawano Y. Effects of egg white protein supplementation on muscle strength and serum free amino acid concentrations, Nutrients 2012; 4: 1504-1517

Carbelac®
To opatentowana forma koncentratu białka serwatkowego WPC. Koncentrat białka to najbardziej uniwersalne białko biorąc pod uwagę czas zastosowania oraz długość wchłaniania. Podsiada nieco dłuższy czas potrzebny do całkowitego strawienia wynoszący ok. 2-3 godz. oraz nieco dłuższy czas potrzebny na zapoczątkowanie procesu trawienia ok. 30 min po spożyciu. To podstawowy budulec Twoich mięśni, który zabezpiecza stan anaboliczny organizmu.

Isolac®
To opatentowana forma izolatu białka serwatki WPI. Izolat, to frakcja białka serwatkowego poddana mikro oraz ultrafiltracji, dzięki której otrzymujemy najwyższy stopień koncentracji białka w produkcie (ponad 90%). Posiada on najwyższą zawartość aminokwasów rozgałęzionych BCAA bo aż 25 g na 100 g! Ponadto nie zawiera węglowodanów oraz tłuszczów. Wspólnie z Optipep™ Isolac® wpływa na wzmożoną odpowiedź insulinową organizmu po jego spożyciu. Izolat serwatki, podobnie jak hydrolizat serwatki to frakcja, którą najlepiej spożyć zaraz po przebudzeniu albo też natychmiast po treningu z uwagi na bardzo szybką wchłanialność (wchłania się nieco wolniej niż WPH). Obie frakcje WPI i WPH uzupełniają swoje działanie gdzie podstawą jest czas absorpcji oraz aminogram serwatki o najwyższej biodostępności. Z uwagi na bardzo szybką przyswajalność WPI oraz działanie stymulujące sekrecję insuliny, może dojść w organizmie do zjawiska zamiany izolatu lub hydrolizatu serwatki na glikogen – utracony w trakcie ciężkiego treningu. Sytuacja taka może wystąpić zwłaszcza wtedy, gdy nie uzupełnimy deficytu węglowodanów powstałego po zakończeniu treningu siłowego. Dla osób pozostających na redukcji jest to pożądany proces, gdyż nie tracimy cennego substratu energetycznego, a jednocześnie, nie musimy przyjmować węglowodanów. Jednak dla sportowców pracujących nad rozwojem masy, nie będzie to dobra informacja gdyż część cennego białka zostanie spożytkowana na cukier, gromadzony w postaci glikogenu mięśniowego.

Optipep®
Optipep® to wstępnie strawiony enzymatycznie izolat białek serwatki w formie dwu i tri-peptydów, zawierający białko w ilości 90 g na 100 g. Hydroliza izolatu białek serwatki polega na wstępnym trawieniu wyizolowanego białka, które nie wymaga już „cięcia” go na wolne aminokwasy przez nasz organizm, aby mogły zostać przyswojone. Optipep® wraz z izolatem serwatki posiada najszybszą wchłanialność ze wszystkich, dostępnych na rynku frakcji białkowych. WPH cechuje też wysoka zwartość niezbędnych aminokwasów rozgałęzionych BCAA, ok. 20 g w 100 g produktu. Jak wskazują badania naukowe Optipep® oprócz natychmiastowej wchłanialności (już w 10 min po spożyciu pojawią się aminokwasy w krwiobiegu) wzmaga odpowiedź insulinową organizmu, co może zostać wykorzystane celem transportu innych składników aktywnych do mięśni. Wzmożona odpowiedź insulinowa po spożyciu Optipep® wspomaga w sposób zdecydowany tempo regeneracji z uwagi na korelację wpływu insuliny na szybką odbudowę glikogenu mięśniowego przy współistniejącej odpowiedniej dawce węglowodanów. W stosunku do zwykłej serwatki, poziomy insuliny w krwiobiegu na przestrzeni 3 godzin po spożyciu Optipep®, jest do 43% wyższy. Pozwala to na polepszenie wchłanialności samego hydrolizatu jak i innych składników aktywnych, jakich w tym czasie dostarczymy organizmowi. Co to oznacza? Więcej budulca oraz składników aktywnych takich jak np. kreatyna (jeśli jesteś w trakcie cyklu), węglowodanów trafi do Twoich mięśni! Z uwagi na to, frakcja ta polecana jest szczególnie dla diabetyków, oczywiście po uprzednim kontakcie z lekarzem. Najistotniejszą jednak cechą hydrolizatu z izolatu białek serwatki jakiem jest Optipep® jest jego najszybsza wchłanialność i najwyższa biodostępność. Frakcja ta, nadaje się najlepiej do spożycia rano na czczo oraz zaraz po treningu, gdzie szybka resynteza białka jest najistotniejszym celem natychmiastowej minimalizacji stanu katabolicznego.

PeptoPro®
PeptoPro® to opatentowana forma hydrolizowanej kazeiny z mleka. Obecnie jedna z najnowocześniejszych frakcji białkowych na rynku suplementów, charakteryzująca się bardzo wysoką jakością, szybką absorpcją oraz aminogramem typowym dla kazeiny. PeptoPro® jest opatentowaną i zastrzeżoną formułą, w której zastosowano enzymy, dzięki którym pozbawiono produkt kwaśnego smaku charakterystycznego dla produktów zhydrolizowanych. Pozwala to na produkcję białek o bardzo dobrym smaku. Dodatkowo za sprawą enzymatycznej hydrolizy otrzymano produkt, o bardzo wysokim stopniu hydrolizy, który zawiera di-, tripeptydy, który dodatkowo pozbawiony jest laktozy i tłuszczów a jednocześnie jest bardzo dobrze rozpuszczalny, nawet w zimnej wodzie. Di i tripeptydy, ze względu na swoją niskocząsteczkową strukturę mogą być szybko wchłaniane i bezpośrednio dostarczane do pracujących mięśni już w kilka minut po spożyciu. Jeśli chodzi o czas wchłaniania, wspomaga izolat oraz hydrolizat serwatki, oferując nieco inny bilans aminokwasowy.

 

LevroLegendaryMass można polecić w połączeniu z następującymi produktami:

LevroLegendaryMass + LevroArmour + LevroTest + LevroPump + LevroCrea + Levro Shield + LevroWheySupreme + LevroLegendaryMass Bar

Połączenie tych wszystkich produktów to kompleksowe rozwiązanie w cyklu budowy siły i masy mięśniową u sportowców wszystkich dyscyplin sportowych a szczególnie sportów siłowych oraz siłowo – wytrzymałościowych.

Pobierz

Zmieszać 4 miarki proszku (200 g) z 400 ml wody lub odtłuszczonego mleka. Spożywać ½-1 porcji na 45-75 minut przed treningiem oraz ½-1 porcji bezpośrednio po zakończonym treningu. W dni bez treningu spożywać 1 porcję pomiędzy posiłkami. Ze względu na wysoką koncentrację składników odżywczych w produkcie, można spożywać ½ porcji 2 do 4 razy dziennie.

Uwagi: Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej, w zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Porcja: 4 miarki

Ilość porcji w opakowaniu: 34

Wartość odżywcza w 100 g 200 g 400 g
Wartość energetyczna 1634 kJ / 385 kcal 3268 kJ / 771 kcal 6537 kJ / 1542 kcal
Tłuszcz 2,6 g 5,2 g 10,4 g
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1,6 g 3,2 g 6,4 g
Węglowodany 69 g 138 g 276 g
  w tym cukry 10 g 20 g 40 g
Błonnik 1 g 2 g 4 g
Białko 21 g 42 g 84 g
Sól 0,1 g 0,2 g 0,4 g


Składniki: Kompleks węglowodanowy (maltodekstryna, glukoza), kompleks białkowy [koncentrat białek mleka, koncentrat białka serwatkowego Carbelac® (z mleka), izolat białka serwatkowego Isolac® (z mleka), hydrolizat białka serwatkowego Optipep® (z mleka), hydrolizowana kazeina PeptoPro® (z mleka)], kakao1, substancja zagęszczająca (guma ksantanowa), koncentrat soku buraczanego7, aromaty, barwniki (E150c1,2,3, E160a3,4).

Uwagi: Zawiera składniki mleka. Produkowany na tej samej linii produkcyjnej gdzie są obecne również składniki pochodzące z: soi, jaj, orzeszków ziemnych, orzechów oraz pszenicy.